Agroturystyka Hajnówka - odwiedź nas!

 

Mówiąc o wypoczynku i agroturystyce na Podlasiu nie sposób nie wspomnieć o miejscowościach takich jak Białowieża, czy Hajnówka. Na tej stronie znajdziesz informację o największym mieście w okolicy Puszczy Białowieskiej oraz dowiesz się, czym właściwie jest agroturystyka. Hajnówka bez wątpienia jest miastem turystycznym. Choć posiada liczne tartaki i rozwiniętą infrastrukturę związaną z przemysłem drzewnym oraz fabrykę, to wciąż pozostaje jak najbardziej przyjazna turystom i samej przyrodzie, bowiem agroturystyka i Hajnówka są nierozerwalnie połączone.

Oprócz atrakcji takich jak galeria handlowa i park wodny, Hajnówka posiada wiele ciekawych miejsc, które na pewno warto jest zobaczyć. Należą do nich pomnik żubra na Skwerze Dymitra Wasilewskiego, wiata turystyczna na początku niebieskiego szlaku turystycznego na skraju Puszczy, jedna z największych w Europie cerkwi Sobór Świętej Trójcy, czy urokliwa replika stacyjki kolejki leśnej z 1936 roku na terenie bazy kolejki wąskotorowej. Powyższe atrakcje w połączeniu z przyjaznym nastawieniem mieszkańców, niesamowicie czystym powietrzem i bliskością Puszczy Białowieskiej sprawiają, że „agroturystyka Hajnówka” staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów i urlopów.

Agroturystyka w Hajnówce i okolicach

Jeżeli jest miasto, które warto zobaczyć przed wjazdem do Puszczy Białowieskiej, jest to na pewno Hajnówka. Noclegi, agroturystyka, zabytki i gastronomia, taka jak restauracja Babushka Bistro, są gwarantem dobrze spędzonego czasu. W mieście odbywają się też cykliczne konkursy pieśni prawosławnej oraz spotkania kultury białoruskiej. W Polsce wciąż można odleźć miasteczka, które żyją swoją powolną codziennością i umieją cieszyć się pięknem natury. Do takich miejsc należy bez wątpienia Hajnówka. Agroturystyka zaś jest najlepszym sposobem, by poznać urok Podlasia od najautentyczniejszej strony.

Hajnówka - noclegi agroturystyka

Zakątek Czyżyki jest oazą spokoju, a najbliższą, lecz wciąż oddaloną o kilka kilometrów miejscowością, jest właśnie Hajnówka. Agroturystyka w takich sielskich i pełnych prywatności warunkach to niesamowite przeżycie, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają możliwości obcowania z naturą. Cisza, czyste powietrze, obecność zwierząt, zapach roślin, przestrzeń – to wszystko sprawia, że Puszcza Białowieska jest magicznym miejscem. Nasze chatki skryte wśród drzew Zakątka Czyżyki w stu procentach oddają charakter przytulnej wsi, w której po prostu nie sposób się zrelaksować i wypocząć.

Wśród atrakcji Puszczy Białowieskiej należy wymienić prastare dęby, żubry (oraz wszystkie inne zwierzęta!), wyjątkowy mikroklimat i bliskość natury. Jeżeli szukasz ucieczki od miejskiego zgiełku i szukasz miejsca na wyciszenie, to nic nie sprawi się lepiej niż kameralna agroturystyka. Hajnówka i Białowieża mogą uzupełnić Twój odpoczynek o zapoznanie się z ciekawymi zabytkami oraz możliwością zakupu miejscowych specjałów, czy pamiątek. To Ty decydujesz, w jaki sposób spędzisz czas w Puszczy, niezależnie od tego, czy preferujesz słodkie lenistwo, czy aktywność, taką jak spacery, czy wycieczki rowerowe, w Zakątku Czyżyki na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zachęcamy Cię do obejrzenia filmu, dzięki któremu dowiesz się dlaczego agroturystyka w Hajnówce i jej okolicach staje się tak popularna. Nie czekaj, napisz lub zadzwoń do nas i przeżyj niesamowitą przygodę na Podlaskiej wsi. Do zobaczenia!

Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Hajnówkę i Puszczę Białowieską