żubry online

Podziwiaj piękne Żubry… online!

Czy wiesz, że możesz podziwiać króla Puszczy Białowieskiej wprost sprzed swojego biurka? Tak jest! Dzięki inicjatywie Lasów Państwowych każdy może skorzystać z platformy żubry online, aby podziwiać żubry w internecie. A naprawdę jest co oglądać – na polanie tych pięknych zwierząt często przebywają całe liczne żubrze rodziny, ale zaglądają tam też liczne ptaki, lisy, jelenie oraz dziki.

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na relaks podczas przerwy w pracy lub podczas odpoczynku od domowych obowiązków. Dzięki jednemu kliknięciu przenosimy się na chwilę do Puszczy Białowieskiej, aby oglądać żubry online. Bardziej wytrwali widzowie mogą dokładnie poznać zwyczaje i zachowania tych majestatycznych zwierząt oraz innych mieszkańców polany. Warto wspomnieć, że platforma cieszy się ogromną popularnością – facebookowy fanpage żubrów w internecie ma aż 100 000 polubień! Jeżeli i Ty potrzebujesz czasem oderwania się od miejskiego zgiełku i masz ochotę popatrzeć na poczynania króla Puszczy, koniecznie odwiedź stronę Lasów Państwowych i podziwiaj żubry online.

jeleń na rykowisku

Rykowisko w Puszczy Białowieskiej trwa w najlepsze

Rykowisko jeleni trwa w najlepsze! W tym niezwykłym czasie samce jelenia (byki) walczą o utrzymanie pozycji lidera chmary samic lub chcą przepędzić dotychczasowego przewodnika grupy. Podczas rykowiska zwierzęta wydają donośnie dźwięki: w powietrzu unoszą basowe ryki, odgłosy uderzania i zaczepianie porożem o drzewa, czy tupanie. Sporadycznie dochodzi do walk między tymi majestatycznymi zwierzętami, jednak zdecydowanie częściej obywa się na samym pokazie sił. Każdy, kto chce poznać piękno rykowiska jeleni powinien odwiedzić Puszczę Białowieską na przełomie września i października. Jelenie gody słychać na dobre kilkaset metrów i przy odrobinie szczęścia z całą pewnością uda nam się zaobserwować to niezwykłe zjawisko.